"
"

APSC Online Mock Test 2021 in Assamese language

APSC Online Mock Test 2021 in Assamese language

Assam Police Online Mock Test 2021 Online Assam Current Affairs Mock Test – 25 September, 2021

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল। আমাৰ Assamesegk.com ৰ ৱেৱছাইটৰ লৈ আপোনালোকক পুনৰ বাৰ স্বাৰ্গতম জনাইছোঁ। আজিৰ এই পোষ্টটোত আমি আমাৰ Assamese GK Team ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত Assamese Current Affairs (25 September, 2021) কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বাবে উল্লেখ কৰিলোঁ। এইবোৰ আগন্তুক SSC Exam, APSC, UPSC, Assam Police, Bank, Railway, PO ইত্যাদি পৰীক্ষা সমূহৰ বাবে সহায়ক হ’ব। এনেধৰণৰ কুইজ তথা প্ৰয়োজনীয় প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ সম্পূৰ্ণ অসমীয়া ভাষাত নিতৌ পাই থাকিবলৈ আমাৰ ফেচবুক আৰু টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰিব পাৰে। লিংক কুইজ সমূহৰ শেষৰ ফালে দি দিয়া হৈছে। আমাৰ এই কুইজ তথা প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ পৰা আপুনি যদি উপকৃত হৈছোঁ বুলি ভাবে, তেনেহ’লে কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

২০২১-২২ বৰ্ষত Asian Development Bank ৰ অনুসৰি ভাৰতৰ শেহতীয়া আনুমানিক GDP বৃদ্ধিৰ হাৰ কিমান?

 
 
 
 

শেহতীয়াকৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ____ লৈ তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণ আৰম্ভ কৰিছে।

 
 
 
 

২০২১ চনৰ আন্তৰ্জাতিক সাংকেতিক ভাষা দিৱসৰ বিষয়বস্তু কি?

 
 
 
 

ভাৰতৰ বিনিয়োগকাৰী আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰীয় একক উইণ্ডো প্ৰণালী (National Single Window System) কোন মন্ত্ৰালয়ৰ দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা হৈছে?

 
 
 
 

২০৩০ চনৰ ভিতৰত ১৭ টা এছডিজি প্ৰদান কৰিবলৈ ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ মহাসচিবৰ দ্বাৰা আজিলৈকে কিমানজন এছডিজি অধিবক্তা নিযুক্ত কৰা হৈছে?

 
 
 
 

কাক চেঞ্জমেকাৰ বঁটা ২০২১ ৰ বাবে বাছনি কৰা হৈছে?

 
 
 
 

Yes Bank য়ে শেহতীয়াকৈ ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলক ক্ৰেডিট কাৰ্ড আগবঢ়োৱাৰ বাবে কোনটো পেমেণ্ট নেটৱৰ্কৰ সৈতে চুক্তিবদ্ধ হৈছে?

 
 
 
 

বহনক্ষম উন্নয়ন লক্ষ্য (Sustainable Development Goals) প্ৰাপ্ত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত স্থিৰ অগ্ৰগতিৰ বাবে কাক SDG Progress Award প্ৰদান কৰা হৈছে?

 
 
 
 

২০২২ বেইজিং শীতকালীন অলিম্পিক আৰু পেৰালিম্পিকৰ আনুষ্ঠানিক মূলমন্ত্ৰ কি?

 
 
 
 

দোহাত অনুষ্ঠিত আইবিএছএফ 6-ৰেড স্নুকাৰ বিশ্বকাপত কোনে তেওঁৰ ২৪ তম বিশ্ব খিতাপ দখল কৰিছে?

 
 
 
 

 

• Assam Police Constable Mock Test in Assamese language

অস্বীকাৰ: আমি আপোনালোকৰ লৈ সকলো প্ৰশ্ন আৰু প্ৰদান কৰা উত্তৰবোৰ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। কেতিয়াবা যিকোনো প্ৰশ্নোত্তৰৰ ত্ৰুটি দেখা যাব পাৰে, সেই পৰিস্থিতিত আপোনাকক আমাক অৱগত কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল। লগতে, আমি ইয়াত প্ৰদান কৰা যিকোনো তথ্যৰ ওপৰত কোনো আইনী দায়িত্ব নলওঁ। ইয়াত, সকলো তথ্যসমূহ কোনো আইনী ব্যৱহাৰ অবিহনে শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰদান কৰা হৈছে।

• JOIN OUR FACEBOOK 👉 Click Here

• JOIN OUR TELEGRAM 👉  Click Here

Leave a comment

"
"