Assam Police Constable Mock Test in Assamese language

Assam Police Constable Mock Test 2021

Current Affairs Online Mock Test in Assamese language – 21 September 2021- Assam Police Constable Mock Test in Assamese Language

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল। আমাৰ Assamesegk.com ৰ ৱেৱছাইটৰ লৈ আপোনালোকক পুনৰ বাৰ স্বাৰ্গতম জনাইছোঁ। আজিৰ এই পোষ্টটোত আমি আমাৰ Assamese GK Team ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত Assamese Current Affairs (21 September, 2021) কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বাবে উল্লেখ কৰিলোঁ। এইবোৰ আগন্তুক SSC Exam, APSC, UPSC, Assam Police, Bank, Railway, PO ইত্যাদি পৰীক্ষা সমূহৰ বাবে সহায়ক হ’ব। এনেধৰণৰ কুইজ তথা প্ৰয়োজনীয় প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ সম্পূৰ্ণ অসমীয়া ভাষাত নিতৌ পাই থাকিবলৈ আমাৰ ফেচবুক আৰু টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰিব পাৰে। লিংক কুইজ সমূহৰ শেষৰ ফালে দি দিয়া হৈছে। আমাৰ এই কুইজ তথা প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ পৰা আপুনি যদি উপকৃত হৈছোঁ বুলি ভাবে, তেনেহ’লে কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

তথ্যৰ অনিয়মৰ সমস্যাৰ বাবে বাৰ্ষিক ডুয়িং বিজনেছ প্ৰতিবেদন আৰু মুকলি কৰিব নোৱাৰা প্ৰতিবেদনটো কোনটো সংগঠনে প্ৰকাশ কৰিছিল?

 
 
 
 

কোনজন খেলুৱৈয়ে এছিয়ান স্নুকাৰ চেম্পিয়নশ্বিপ ২০২১ জিকিছিল?

 
 
 
 

‘শ্বাইনিং শিখ য়ুথ অৱ ইণ্ডিয়া’ নামৰ শীৰ্ষক কিতাপখনৰ লেখক কোন?

 
 
 
 

কোন খন ৰাজ্যই কুপাৰ মাহচিৰ বা কাটলীক ইয়াৰ ৰাজ্যিক মাছ হিচাপে ঘোষণা কৰিছে?

 
 
 
 

চিৰাৰাখং চিলি আৰু টামেংলং অৰেঞ্জ কোন ৰাজ্যৰ নতুন ভৌগোলিক সূচক টেগ কৰা সামগ্ৰী?

 
 
 
 

হৰমিলন কৌৰ বেইন্সে ৬০ তম ৰাষ্ট্ৰীয় অপেন এথলেটিকছ চেম্পিয়নশ্বিপত কোনটো ইভেণ্টত ৰাষ্ট্ৰীয় অভিলেখ গঢ়িছে?

 
 
 
 

শেহতীয়াকৈ মৃত্যু হোৱা মনোৰমা মহাপাত্ৰ কোন ভাষাৰ এজন প্ৰখ্যাত সাহিত্যিক আছিল?

 
 
 
 

NPCI য়ে ১০ খন এছিয়াৰ বজাৰত UPI QR আধাৰিত পৰিশোধ গ্ৰহণ যোগ্য কৰিবলৈ কোনটো সংস্থাৰ সৈতে অংশীদাৰীত্ব কৰিছে?

 
 
 
 

ফিনো পেমেণ্ট বেংকৰ প্ৰথম ব্ৰেণ্ড এম্বেচেডৰ হিচাপে কাক বাছনি কৰা হৈছে?

 
 
 
 

বৰ্তমান পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কোন?

 
 
 
 

অস্বীকাৰ: আমি আপোনালোকৰ লৈ সকলো প্ৰশ্ন আৰু প্ৰদান কৰা উত্তৰবোৰ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। কেতিয়াবা যিকোনো প্ৰশ্নোত্তৰৰ ত্ৰুটি দেখা যাব পাৰে, সেই পৰিস্থিতিত আপোনাকক আমাক অৱগত কৰিবলৈ অনুৰোধ জনালোঁ। লগতে, আমি ইয়াত প্ৰদান কৰা যিকোনো তথ্যৰ ওপৰত কোনো আইনী দায়িত্ব নলওঁ। ইয়াত, সকলো তথ্যসমূহ কোনো আইনী ব্যৱহাৰ অবিহনে শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰদান কৰা হৈছে।

• Assam Police Constable Mock Test 2021

• আমাৰ Facebook 👉 Click Here

• আমাৰ Telegram 👉 Click Here