Assam Police Mock Test 2021 – Assam Police AB UB Online Mock Test

Assam Police Mock Test 2021

Current Affairs Online Mock Test in Assamese language 24 September, 2021

Total Questions = 10

Total Number = 50

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল। আমাৰ Assamesegk.com ৰ ৱেৱছাইটৰ লৈ আপোনালোকক পুনৰ বাৰ স্বাৰ্গতম জনাইছোঁ। আজিৰ এই পোষ্টটোত আমি আমাৰ Assamese GK Team ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত Assamese Current Affairs (24 September, 2021) কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বাবে উল্লেখ কৰিলোঁ। এইবোৰ আগন্তুক SSC Exam, APSC, UPSC, Assam Police, Bank, Railway, PO ইত্যাদি পৰীক্ষা সমূহৰ বাবে সহায়ক হ’ব। এনেধৰণৰ কুইজ তথা প্ৰয়োজনীয় প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ সম্পূৰ্ণ অসমীয়া ভাষাত নিতৌ পাই থাকিবলৈ আমাৰ ফেচবুক আৰু টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰিব পাৰে। লিংক কুইজ সমূহৰ শেষৰ ফালে দি দিয়া হৈছে। আমাৰ এই কুইজ তথা প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ পৰা আপুনি যদি উপকৃত হৈছোঁ বুলি ভাবে, তেনেহ’লে কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

ভাৰতীয় প্ৰযুক্তিবিদ্যা প্ৰতিষ্ঠান হায়দৰাবাদৰ এটা গৱেষণা গোটে বিকশিত কৰা ঘৰত স্ব-পৰীক্ষাৰ অনুমতি দিয়া ভাৰতৰ প্ৰথম ৰেপিড ইলেক্ট্ৰনিক কোভিড-19 RNA টেষ্ট কিটৰ নাম কি?

 
 
 
 

কোটিপতি জেফ বেজোছে মহাকাশলৈ চমু যাত্ৰা কৰা ৰকেট জাহাজখনৰ নাম কি?

 
 
 
 

প্ৰতিষ্ঠানটোৰ কোনটোৱে ড্ৰোন বিৰোধী প্ৰযুক্তিৰ বাবে চাইবাৰ সুৰক্ষা সমাধান বিচাৰি প্ৰথম প্ৰযুক্তি উদ্ভাৱন কেন্দ্ৰ আৰম্ভ কৰিছে?

 
 
 
 

কোষবোৰত কৰ্কট ৰোগ সৃষ্টিকাৰী পৰিৱৰ্তন চিনাক্ত কৰিবলৈ গৱেষকসকলে ‘এনবিড্ৰাইভাৰ’ নামৰ এটা কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা আধাৰিত গাণিতিক আৰ্হি বিকশিত কৰা প্ৰতিষ্ঠানটোৰ নাম কি?

 
 
 
 

নিম্নলিখিত কোনটোৱে বুলেটিন নামৰ প্ৰকাশন আৰু সদস্যতা সঁজুলিৰ এটা ছেট ঘোষণা কৰিছে, যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত স্বতন্ত্ৰ লেখকসকলক প্ৰচাৰ কৰা?

 
 
 
 

ভাৰ্জিন গেলেক্টিকৰ ‘VSS Unity’ ত থকা কোন মহিলাই মহাকাশৰ কাষলৈ যাত্ৰা কৰিব?

 
 
 
 

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ মহাকাশ সংস্থা নাছাই কোনগ্ৰহৰ চন্দ্ৰ ইউৰোপাৰ বিতং অনুসন্ধান কৰাৰ বাবে পৃথিৱীৰ প্ৰথম অভিযানৰ বাবে উৎক্ষেপণ সেৱা প্ৰদান কৰিবলৈ কেলিফৰ্ণিয়া স্থিত স্পেচএক্স বাছনি কৰিছে?

 
 
 
 

গুগল ক্লাউডে ভাৰতৰ গ্ৰাহক আৰু ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বাবে দিল্লী এনচিআৰত ইয়াৰ নতুন ক্লাউড অঞ্চল মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। এইটো ভাৰতৰ ___ কাৰ্যালয়।

 
 
 
 

কোনটো সংগঠনে কোভিড প্ৰেৰিত লকডাউনৰ বাবে শিক্ষাৰ ব্যৱধান দূৰ কৰিবলৈ দেশৰ উপগ্ৰহ টিভি শ্ৰেণীকোঠাৰ বাবে কাৰিকৰী সহায় আগবঢ়োৱাৰ বাবে শিক্ষাৰ সংসদীয় স্থায়ী সমিতিক অনুমোদন জনাইছে?

 
 
 
 

জি এণ্টাৰটেইনমেণ্ট এণ্টাৰপ্ৰাইজেছ লিমিটেডক কোনটো মিডিয়া কোম্পানীৰ সৈতে একত্ৰিত কৰা হৈছে?

 
 
 
 

 

• Online Mock Test for Assam Govt Job 2021

অস্বীকাৰ: আমি আপোনালোকৰ লৈ সকলো প্ৰশ্ন আৰু প্ৰদান কৰা উত্তৰবোৰ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। কেতিয়াবা যিকোনো প্ৰশ্নোত্তৰৰ ত্ৰুটি দেখা যাব পাৰে, সেই পৰিস্থিতিত আপোনাকক আমাক অৱগত কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল। লগতে, আমি ইয়াত প্ৰদান কৰা যিকোনো তথ্যৰ ওপৰত কোনো আইনী দায়িত্ব নলওঁ। ইয়াত, সকলো তথ্যসমূহ কোনো আইনী ব্যৱহাৰ অবিহনে শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰদান কৰা হৈছে।

• JOIN OUR FACEBOOK 👉 Click Here

• JOIN OUR TELEGRAM 👉 Click Here