"
"

Assam Police Mock Test – Assam Police AB UB Mock Test in Assamese language

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল, আজিৰ আমাৰ এই পোষ্টটিত অসমীয়া সাধাৰণ জ্ঞানৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি মুঠ ১০ টা  Assam Police Mock Test সকলো প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ’ব বিচৰা প্ৰাৰ্থী সকলৰ সুবিধাৰ্থে আগবঢ়োৱা হৈছে। আশা কৰোঁ আমাৰ এই অসমীয়া MCQ কেইটা আপোনালোকৰ UPSC, APSC, SSC, APDCL, Assam TET পৰীক্ষাসমূহৰ বাবে সহায়ক হ’ব। এনেধৰণৰ অসমীয়া Mock Test আমাৰ টেলিগ্ৰামৰ গ্ৰুপৰটো সময় মতে হৈ থাকে। যদিহে আপুনি এতিয়ালৈকে আমাৰ টেলিগ্ৰামৰ গ্ৰুপত জৈন হোৱা নাই তেনেহ’লে তলত দিয়া লিংকৰ সহায়ত জৈন হয় ল’ব পাৰে।

Assam Police Online Mock Test 2021

Assam Police Mock Test 2021-22 in Assamese / Mock Test in Assamese language

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল। আমাৰ Assamesegk.com ৰ ৱেৱছাইটৰ লৈ আপোনালোকক পুনৰ বাৰ স্বাৰ্গতম জনাইছোঁ। আজিৰ এই পোষ্টটোত আমি আমাৰ Assamese GK Team ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত 18 September 2021 Current Affairs কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বাবে উল্লেখ কৰিলোঁ। এইবোৰ আগন্তুক SSC Exam, APSC, UPSC, Assam Police, Bank, Railway, PO ইত্যাদি পৰীক্ষা সমূহৰ বাবে সহায়ক হ’ব। এনেধৰণৰ কুইজ তথা প্ৰয়োজনীয় প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ সম্পূৰ্ণ অসমীয়া ভাষাত নিতৌ পাই থাকিবলৈ আমাৰ ফেচবুক আৰু টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰিব পাৰে। লিংক কুইজ সমূহৰ শেষৰ ফালে দি দিয়া হৈছে। আমাৰ এই কুইজ তথা প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ পৰা আপুনি যদি উপকৃত হৈছোঁ বুলি ভাবে, তেনেহ’লে কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

কোন সংগঠনে Shoonya শীৰ্ষক অভিযান আৰম্ভ কৰিছে?

 
 
 
 

United Nations Conference on Trade and Development ৰ অনুসৰি কেলেণ্ডাৰ বৰ্ষ ২০২১ ত ভাৰতীয় অৰ্থনীতিৰ GDP বৃদ্ধিৰ হাৰৰ প্ৰক্ষেপণ কিমান?

 
 
 
 

ভাৰত চৰকাৰে ২০২১ চনৰ নৱেম্বৰত কোন খন ৰাজ্যত প্ৰথমবাৰৰ বাবে গোলকীয় বৌদ্ধ সন্মিলন আয়োজন কৰিব?

 
 
 
 

টাইম আলোচনীয়ে ইয়াৰ বাৰ্ষিক তালিকা ২০২১ ৰ ১০০ জন আটাইতকৈ প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি’ৰ তালিকা উন্মোচন কৰিছে। নিম্নলিখিত কোনজন ভাৰতীয় সেই তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত আছে?

 
 
 
 

ওজোন স্তৰৰ সংৰক্ষণৰ বাবে বিশ্ব ওজোন দিৱস বছৰি কোন তাৰিখে পালন কৰা হয়?

 
 
 
 

শেহতীয়াকৈ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰা লাচিথ মালিঙ্গাই কোন খন দেশৰ হৈ খেলিছিল?

 
 
 
 

ভাৰতৰ প্ৰথম CO2 কেপচাৰ প্ৰকল্প, যি ব্লাষ্ট ফাৰ্নেছ গেছৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ CO2 আহৰণ কৰে, এই প্ৰকল্পটো কোনটো কোম্পানীয়ে মুকলি কৰিছে?

 
 
 
 

ভাৰত চৰকাৰে ২০২১ চনৰ নৱেম্বৰত কোন খন ৰাজ্যত প্ৰথমবাৰৰ বাবে গোলকীয় বৌদ্ধ সন্মিলন আয়োজন কৰিব?

 
 
 
 

ভাৰতে ষষ্ঠ অনুশীলন শান্তিপূৰ্ণ মিছন-২০২১ ত অংশগ্ৰহণ কৰিছে। কোন খন দেশে অনুশীলনৰ আয়োজন কৰিছে?

 
 
 
 

কোন ভাৰতীয় প্ৰতিষ্ঠানৰ দ্বাৰা এআই-আধাৰিত ভাষা অনুবাদক ছফ্টৱেৰ ‘প্ৰজেক্ট উদন’ মুকলি কৰা হৈছে?

 
 
 
 

• Assam Police Important Questions and Answers

JOIN OUR TELEGRAM 👉 Click Here

Leave a comment

"
"