Assamese GK Mock Test 2021 – অসমীয়া সাধাৰণ জ্ঞান ২০২১

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল, আশা কৰোঁ আপোনালোকে আজিৰ আমাৰ Assamese GK Mock Test এই অসমীয়া সাধাৰণ জ্ঞান ২০২১ ৰ প্ৰশ্ন আৰু উত্তৰৰ তথ্য ৰাজিৰ পৰা সামান্য হ’লেও উপকৃত হ’ব। বিশেষভাৱে এই প্ৰশ্নোত্তৰবোৰ সকলো প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ প্ৰাৰ্থীৰ বাবে বিশেষভাৱে লাভজনক। যদি আমাৰ আজিৰ এই সাধাৰণ জ্ঞানৰ প্ৰশ্নোত্তৰ কেইটা পঢ়ি আপোনাৰ সঁচাকৈয়ে ভাল লাগে তেন্তে আপুনি যিমান পাৰে সিমানেই শ্বেয়াৰ কৰক, যাতে অইন লোকসকলেও এই তথ্য ৰাজিৰ পৰা কিবা এটা নজনা কথা জানি উপকৃত হ’ব পাৰে।

লগতে আপোনাৰ অসমীয়া সাধাৰণ জ্ঞান ২০২১ ৰ ফলাফল যদি বৃদ্ধি কৰিবলৈ বিচাৰিছে, তেনেহ’লে এদিনত কমেও এবাৰ হ’লেও আপোনাক আমাৰ ৱেবছাইটলৈ আহিবলৈ অনুৰোধ জনাইছোঁ। তলত আমাৰ টেলিগ্ৰাম গ্ৰুপৰ লিংকো শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে। তাতো নিতৌ কুইজ প্ৰচাৰ কৰি থকা হয়, আগ্ৰহী হ’ল যোগদান কৰিব পাৰে।

Assamese GK Mock Test 2021

Current Affairs in Assamese language – 7 October Current Affairs

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল। আমাৰ Assamesegk.com ৰ ৱেৱছাইটৰ লৈ আপোনালোকক পুনৰ বাৰ স্বাৰ্গতম জনাইছোঁ। আজিৰ এই পোষ্টটোত আমি আমাৰ Assamese GK Team ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত Assamese Current Affairs (07 October, 2021) সমূহ আপোনালোকৰ বাবে আগবঢ়ালোঁ। এইবোৰ আগন্তুক SSC Exam, APSC, UPSC, Assam Police, Bank, Railway, PO ইত্যাদি পৰীক্ষা সমূহৰ বাবে সহায়ক হ’ব। এনেধৰণৰ কুইজ তথা প্ৰয়োজনীয় প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ সম্পূৰ্ণ অসমীয়া ভাষাত নিতৌ পাই থাকিবলৈ আমাৰ ফেচবুক আৰু টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰিব পাৰে। লিংক কুইজ সমূহৰ শেষৰ ফালে দি দিয়া হৈছে। আমাৰ এই কুইজ তথা প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ পৰা আপুনি যদি উপকৃত হৈছোঁ বুলি ভাবে, তেনেহ’লে কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

কোন তাৰিখে খেতি কৰা পশুৰ বাবে বিশ্ব দিৱস পালন কৰা হয়?

 
 
 
 

কোনটো ভাৰতীয় সংগঠনক ২০২১ ৰ অধিকাৰ জীৱিকা বঁটাৰে সন্মানিত কৰা হৈছে?

 
 
 
 

আন্তৰ্জাতিক অহিংসা দিৱসত কোন জন ভাৰতীয় নেতাৰ জন্ম জয়ন্তী উদযাপন কৰা হয়?

 
 
 
 

কোনটো কাৰ্টুন চৰিত্ৰক নমামিগঙ্গে কাৰ্যসূচীৰ অফিচিয়েল মাস্কট হিচাপে লোৱা হৈছে?

 
 
 
 

শেহতীয়াকৈ ভাৰতৰ কোন ঠাইত বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ খাদী ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উন্মোচন কৰা হৈছে?

 
 
 
 

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে সৰ্বভাৰতীয় কাৰ ৰেলী ‘সুদৰ্শন ভাৰত পৰিক্ৰমা’ ৰ শুভাৰম্ভ কৰা সময়ত কোনটো গোটৰ সমদল অন্তৰ্ভুক্ত আছিল?

 
 
 
 

ভাৰতৰ প্ৰথম ক্ৰীড়া মধ্যস্থতা কেন্দ্ৰ কোন খন চহৰত উন্মোচন কৰা হৈছে?

 
 
 
 

ভাৰতত, ২ ৰ পৰা ৮ অক্টোবৰলৈ সপ্তাহটো প্ৰতি বছৰে __ উদযাপন কৰা হয়।

 
 
 
 

ৰেটিং এজেঞ্চী ক্ৰিচিলৰ নতুন এমডি আৰু চিইঅ’ হিচাপে কাক নিযুক্তি দিয়া হৈছে?

 
 
 
 

ইউএছ ইণ্ডিয়া বিজনেছ কাউন্সিলৰ দ্বাৰা ২০২১ গ্লোবেল লিডাৰশ্বিপ এৱাৰ্ডৰ বিজয়ীসকলৰ নাম কি?

 
 
 
 

 

লগতে পঢ়ক –

• Assam Police Mock Test 2021

• Important Science Book

অস্বীকাৰ: আমি আপোনালোকৰ লৈ সকলো প্ৰশ্ন আৰু প্ৰদান কৰা উত্তৰবোৰ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। কেতিয়াবা যিকোনো প্ৰশ্নোত্তৰৰ ত্ৰুটি দেখা যাব পাৰে, সেই পৰিস্থিতিত আপোনাকক আমাক অৱগত কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল। লগতে, আমি ইয়াত প্ৰদান কৰা যিকোনো তথ্যৰ ওপৰত কোনো আইনী দায়িত্ব নলওঁ। ইয়াত, সকলো তথ্যসমূহ কোনো আইনী ব্যৱহাৰ অবিহনে শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰদান কৰা হৈছে।

• Online Mock Test for Assam Govt Job 2021

• JOIN OUR FACEBOOK GROUP – Click Here 

• JOIN OUR TELEGRAM GROUP – Click Here