"
"

Assamese Online Mock Test 2021 – Assam Police Online Mock Test 2021

Assamese Online Mock Test 2021

Current Affairs in Assamese language – 22 September 2021

নমস্কাৰ বন্ধু-বান্ধৱীসকল। আমাৰ Assamesegk.com ৰ ৱেৱছাইটৰ লৈ আপোনালোকক পুনৰ বাৰ স্বাৰ্গতম জনাইছোঁ। আজিৰ এই পোষ্টটোত আমি আমাৰ Assamese GK Team ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত Assamese Current Affairs (22 September, 2021) কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বাবে উল্লেখ কৰিলোঁ। এইবোৰ আগন্তুক SSC Exam, APSC, UPSC, Assam Police, Bank, Railway, PO ইত্যাদি পৰীক্ষা সমূহৰ বাবে সহায়ক হ’ব। এনেধৰণৰ কুইজ তথা প্ৰয়োজনীয় প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ সম্পূৰ্ণ অসমীয়া ভাষাত নিতৌ পাই থাকিবলৈ আমাৰ ফেচবুক আৰু টেলিগ্ৰামত যোগদান কৰিব পাৰে। লিংক কুইজ সমূহৰ শেষৰ ফালে দি দিয়া হৈছে। আমাৰ এই কুইজ তথা প্ৰশ্নোত্তৰসমূহ পৰা আপুনি যদি উপকৃত হৈছোঁ বুলি ভাবে, তেনেহ’লে কুইজসমূহ আপোনালোকৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

ভাৰতৰ ৭০ তম দবা গ্ৰেণ্ডমাষ্টাৰ কোন হৈছে?

 
 
 
 

২০২১ চনৰ ছেপ্টেম্বৰ মাহৰ কোন সপ্তাহত বধিৰ সকলৰ আন্তৰ্জাতিক সপ্তাহ (International Week of the Deaf) পালন কৰা হৈছে?

 
 
 
 

LIC য়ে ইয়াৰ উন্নয়ন বিষয়াসকলৰ বাবে মুকলি কৰা ম’বাইল এপটোৰ নাম কি?

 
 
 
 

কোনটো কাৰ্যসূচীয়ে ২০২১ ৰ এমি বঁটাত অসামান্য নাটক শৃংখলা জিকিছে?

 
 
 
 

গ্লোবেল ইনোভেচন ইণ্ডেক্স ২০২১ ত ভাৰতৰ স্থান কি?

 
 
 
 

কোনখন দেশ ছাংহাই সহযোগিতা সংস্থাৰ নৱম সদস্য হৈছে?

 
 
 
 

HDFC য়ে অক্টোবৰ ২০২১ ৰ পৰা সহ-ব্ৰেণ্ডেড ক্ৰেডিট কাৰ্ড জাৰী কৰিবলৈ পেটিএমৰ সৈতে চুক্তিবদ্ধ হৈছে। এই ক্ৰেডিট কাৰ্ডবোৰ কোনটো প্লেটফৰ্মৰ ওপৰত আধাৰিত হ’ব?

 
 
 
 

আন্তৰ্জাতিক শান্তি দিৱস কোন তাৰিখে পালন কৰা হয়?

 
 
 
 

শেহতীয়াকৈ, নীতি আয়োগ আৰু নিম্নলিখিত কোনটো সংগঠনে বিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে ‘মহাকাশ প্ৰত্যাহ্বান’ আৰম্ভ কৰিছে?

 
 
 
 

কোনখন দেশে ২০২১ চনৰ গোলকীয় উদ্ভাৱন সূচকত শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে?

 
 
 
 

• Assam Police Constable Mock Test 2021

অস্বীকাৰ: আমি আপোনালোকৰ লৈ সকলো প্ৰশ্ন আৰু প্ৰদান কৰা উত্তৰবোৰ বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। কেতিয়াবা যিকোনো প্ৰশ্নোত্তৰৰ ত্ৰুটি দেখা যাব পাৰে, সেই পৰিস্থিতিত আপোনাকক আমাক অৱগত কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল। লগতে, আমি ইয়াত প্ৰদান কৰা যিকোনো তথ্যৰ ওপৰত কোনো আইনী দায়িত্ব নলওঁ। ইয়াত, সকলো তথ্যসমূহ কোনো আইনী ব্যৱহাৰ অবিহনে শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰদান কৰা হৈছে।

• JOINED OUR FACEBOOK 👉 Click Here

• JOINED OUR TELEGRAM 👉 Click Here

 

Leave a comment

"
"