Important Science Book For APSC Exam in Assamese Medium

Important Science Book For APSC Exam in Assamese Medium

APSC Book List – APSC important Science Book – Science Book for APSC Exam

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰাটো কেতিয়াও সহজ কাম নহয়। কিন্তু, যদি আপোনাৰ ওচৰত কিছুমান ভাল কিতাপ থাকে তেন্তে ইয়াৰ পৰা আপুনি অসুবিধাৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰিব পাৰি।

যদিহে বৰ্তমান আপুনি APSC, UPSC, RRB, SSC আৰু অন্যান্য পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে, তেনেহ’লে আপুনি কিছুমান বিশেষ কিতাপৰ সহায় লোৱা উচিত। বজাৰত বহুতো সাধাৰণ বিজ্ঞানৰ কিতাপ উপলব্ধ আছে যিয়ে আপোনাক বিজ্ঞানৰ মৌলিক ধাৰণাবোৰ বুজাত সহায় কৰিব। আনকি এই কিতাপবোৰে প্ৰতিটো বিষয়ৰ বাবে পৰ্যাপ্ত অনুশীলন প্ৰশ্নৰ সৈতে আপোনাক এটা ভাল নম্বৰ পোৱাত সহায় কৰিব পাৰে।

বিভিন্ন প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সাধাৰণ বিজ্ঞানত আপোনাক ভাল নম্বৰ পোৱাত সহায় কৰিবলৈ, আপুনি পৰীক্ষা কৰিব পৰা আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় ৫ খন কিতাপৰ নাম আমাৰ ওচৰত আছে। আমাৰ আজিৰ এই পোষ্টটিত আমি আপোনাক পৰীক্ষাৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ সৈতে খাপ খোৱা সেই কিতাপকেইখনৰ বিষয়ে ক’বলৈ ওলাইছোঁ। বিশ্বাসেৰে আমি আমাৰ এই পোষ্টটিৰ পৰা আপোনাৰ প্ৰস্তুতি আৰু সংশোধনবোৰ সমাধান হ’ব বুলি আশা কৰিলোঁ।

Encyclopedia of General Science for General Competitions by Experts Compilation

Encyclopedia of General Science for General Competitions by Experts Compilation

 

আৰিহান্ত প্ৰকাশকসকলৰ এই কিতাপখন এনচিইআৰটি (NCET) কিতাপৰ ওপৰত আধাৰিত আৰু বিভিন্ন জনপ্ৰিয় প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সোধা প্ৰশ্নৰ সৈতে সামঞ্জস্যপূৰ্ণ। এই কিতাপখনে আনকি কিছুমান জনপ্ৰিয় বিজ্ঞান প্ৰক্ৰিয়াৰ আঁৰত ব্যাখ্যা দিছে যিয়ে আপোনাৰ ধাৰণাবোৰ শক্তিশালী কৰি তুলিব।

কিতাপখন সুলভ আৰু পৰীক্ষাৰ আৰ্হি বুজিবলৈ আৰু ভালদৰে অনুশীলন কৰাৰ বাবে ১০০০ তকৈও অধিক প্ৰশ্ন আছে।

General Science by Disha Experts

General Science by Disha Experts

দিশা বিশেষজ্ঞৰ এই কিতাপখন বিজ্ঞানৰ মৌলিক ধাৰণাবোৰ বুজিবলৈ আন এটা ভাল বিকল্প হ’ব পাৰে যি আপোনাক বিভিন্ন প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত ভাল নম্বৰ পোৱাত সহায় কৰিব। এই কিতাপখন আৰ.আৰ.বি. কনিষ্ঠ অভিযন্তা, এন.টি.পি.চি. আৰু অন্যান্য প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে অনুশীলন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে ভাল হ’ব পাৰে। কিতাপখনে আপোনাক ভালদৰে অধ্যয়ন কৰিবলৈ দিব বাবে পদাৰ্থ বিজ্ঞান, ৰসায়ন বিজ্ঞান আৰু জীৱন বিজ্ঞানৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ধাৰণাবোৰ সামৰি লৈছে।

এই কিতাপখন সুলভ আৰু আপোনাক আগন্তুক পৰীক্ষাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত অনুশীলন দিবলৈ বিভিন্ন বিষয়ৰ পৰা ৫০০০ তকৈও অধিক একাধিক বিকল্পৰ প্ৰশ্ন আছে।

Quick General Science for Competitive Exams by Disha Experts

Quick General Science for Competitive Exams by Disha Experts

দিশা বিশেষজ্ঞৰ এই কিতাপখন আন এটা ভাল বিকল্প হ’ব পাৰে যাক আপুনি দ্ৰুত সংশোধন আৰু শেষ মুহূৰ্তৰ প্ৰস্তুতিৰ বাবে অনলাইন ক্ৰয় কৰিব পাৰে। কিতাপখনে আপোনাক বিভিন্ন প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় বিভিন্ন ধাৰণাবোৰ দ্ৰুততাৰে সংশোধন আৰু বুজাত সহায় কৰিব। এই কিতাপখন APSC, UPSC, SSC, MBA আৰু অন্যান্য পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে উপযুক্ত।

Read more about Assamese Mock Test

যিহেতু এই কিতাপখন এক সুলভ আৰু প্ৰায় ৩ ঘণ্টাৰ ভিতৰত পঢ়ি সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰি, আপুনি ইয়াক অনলাইন ক্ৰয় কৰাৰ আগতে অত্যাধিক চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই।

General Science by BK Editorial Board

General Science by BK Editorial Board

আমাৰ লগত আন এখন ভাল কিতাপ আছে যিয়ে আপোনাক বিভিন্ন প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি আৰু সংশোধন কৰোঁতে বিভিন্ন বিজ্ঞান ধাৰণা সহজে বুজাত সহায় কৰিব। এই কিতাপখনত পদাৰ্থ বিজ্ঞান, জীৱবিজ্ঞান, ৰসায়ন বিজ্ঞান, পৰিস্থিতি বিজ্ঞান, পৰিৱেশ বিজ্ঞান, প্ৰযুক্তি বিজ্ঞান আৰু বিভিন্ন প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত অন্তৰ্ভুক্ত অন্যান্য গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়সমূহ সামৰি লোৱা হৈছে। এই কিতাপখনত ২৫০০ তকৈও অধিক প্ৰশ্ন আছে আৰু বিভিন্ন চৰকাৰী আৰু ব্যক্তিগত প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে উপযুক্ত।

কিতাপখনে আনকি গুৰুত্বপূৰ্ণ সমীকৰণ আৰু সূত্ৰসমূহো সামৰি লৈছে যিবোৰ আপুনি বিজ্ঞানৰ মৌলিক ধাৰণাবোৰ অধ্যয়ন কৰিলেই জানিব পাৰিব।

Disha Experts
General Science Guide for Competitive Exams – CSAT/NDA/CDS/Railways/SSC/UPSC/State PSC/Defence

তালিকাখনত দিশা বিশেষজ্ঞৰ আন এখন কিতাপ আমাৰ লগত আছে যিয়ে আপোনাক বিভিন্ন মৌলিক বিজ্ঞান ধাৰণাবোৰ বিতংভাৱে বুজাত সহায় কৰিব। শিৰোনামটোৱে দেখুওৱাৰ দৰে, প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰোঁতে আপোনাক অধ্যয়ন আৰু সঠিকভাৱে বুজাত সহায় কৰিবলৈ এই কিতাপখনে এক মহান নিৰ্দেশনা হিচাপে কাম কৰিব। কিতাপখনে আপোনাক বিজ্ঞানৰ ক্ষেত্ৰত মৌলিক ধাৰণা আৰু শেহতীয়া বিকাশ দুয়োটা বুজাত সহায় কৰিবলৈ পদাৰ্থ বিজ্ঞান, ৰসায়ন বিজ্ঞান, জীৱবিজ্ঞান আৰু বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তি বিজ্ঞানক সামৰি লৈছে।

অতীতৰ পৰীক্ষাবোৰৰ ২৬০০ ৰো অধিক একাধিক বিকল্প প্ৰশ্নৰ সৈতে কিতাপখন প্ৰকাশ কৰিছে। এই কিতাখন আপুনি যদি সঠিকভাৱে অধ্যয়ন কৰে তেনেহ’লে ই আপোনাক সকলো প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাসমূহত ভাল নম্বৰ পোৱাত সহায় কৰিব পাৰে।

Looking for some more books? Explore here.